اشاره AFC به شکست‌ناپذیری خانگی لبنان و بازگشت صیادمنش به تیم ملی ایران

سایت AFC در آستانه دیدار تیم ملی لبنان مقابل شاگردان اسکوچیچ، به شکست‌ناپذیری لبنانی‌ها در خانه خود در ۱۲ بازی اخیر اشاره کرد.
کدخبر (11782) | 19 آبان 1400 | ساعت 11:26
0 68
اشاره AFC به شکست‌ناپذیری خانگی لبنان و بازگشت صیادمنش به تیم ملی ایران
سایت AFC در آستانه دیدار تیم ملی لبنان مقابل شاگردان اسکوچیچ، به شکست‌ناپذیری لبنانی‌ها در خانه خود در ۱۲ بازی اخیر اشاره کرد.

به گزارش سرخ نیوز؛ سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) درخصوص دیدار تیم‌های ملی فوتبال لبنان و ایران، در مرحله پایانی دور انتخابی جام جهانی 2022 قطر نوشت: صدرنشین گروه A نخستین امتیازات خود را با تساوی مقابل کره جنوبی از دست داد. انتظار می‌رود مصطفی مطر با وجود مصدومیت شانه بتواند بازی کند؛ هرچند حسن معتوق کاپیتان لبنان به دلیل مصدومیت، غایب این تیم مقابل تیم دراگان اسکوچیچ خواهد بود. لبنان در 12 بازی گذشته خود در خاک خود، شکستی تجربه نکرده و با پنج امتیاز کمتر از ایران، رتبه سوم جدول گروه A را به خود اختصاص داده است. دراگان اسکوچیچ نیز که مهدی طارمی را به تیم ملی دعوت نکرد، نمی‌تواند از مرتضی پورعلی گنجی، عارف غلامی و علی کریمی به دلیل مصدومیت بهره ببرد. آخرین تقابل دو تیم به نوامبر سال 2013 بازمی‌گردد که ایران در مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا 2015، با نتیجه 4 بر یک به برتری رسید. تقابل قبلی لبنان و ایران هم به همان سال بازمی‌گردد که تیم کارلوس کی‌روش با نتیجه 4 بر صفر پیروز شد. سایت AFC همچنین اللهیار صیادمنش را یکی از بازیکنانی خواند که باید به عملکرد آنها در دو دیدار پیش رو توجه کرد و درخصوص او نوشت: با دعوت نشدن مهدی طارمی به دو دیدار ایران در دور انتخابی جام جهانی، دریچه‌ای برای یکی از مهاجمان دیگر ایران باز شد تا جایگاه خود را در تیم ملی مستحکم کند و آن هم صیادمنشِ 20 ساله است. بازیکنی که در بسیاری از دیدارها، دروازه رقبای زوریا لوهانسک را گشود و به تیمش برای رسیدن به جایگاه سوم جدول لیگ برتر اوکراین کمک کرد. صیادمنش که دوران بازی خود را در استقلال آغاز کرد، تنها در دو مسابقه برای تیم ملی ایران به میدان رفته است. با توجه به غیبت طارمی و صدرنشینی ایران در گروه A مقدماتی جام جهانی، اللهیار امیدوار است زمان بیشتری برای بازی مقابل لبنان و سوریه به دست بیاورد.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...