بیانیه تند باشگاه گل گهر علیه استیناف ، استقلال و ...: برخی باشگاهها امتیاز گدایی کردند!

باشگاه گل‌گهر سیرجان با صدور اطلاعیه‌ای کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال را مقصر اتفاقات رخ داده در ماجرای کسر امتیاز از این تیم دانست.
کدخبر (23078) | 13 بهمن 1400 | ساعت 10:00
0 77
بیانیه تند باشگاه گل گهر علیه استیناف ، استقلال و ...: برخی باشگاهها امتیاز گدایی کردند!
باشگاه گل‌گهر سیرجان با صدور اطلاعیه‌ای کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال را مقصر اتفاقات رخ داده در ماجرای کسر امتیاز از این تیم دانست.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از رسانه رسمی باشگاه گل گهر، این مجموعه با صدور اطلاعیه‌ای به رای کمیته استیناف فدراسیون فوتبال واکنش نشان داد.

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

صفحه‌ی دیگری از بی‌عدالتی در فوتبال ایران ورق خورد. نمایشی مضحک از بی‌قانونی که این‌ بار قرار بود قربانیِ آن باشگاه گل‌گهر سیرجان باشد. از همان روزی که باشگاه‌های شاکی پروسه گدایی امتیاز را شروع کردند، شما هم کمر همت را بستید تا زحمات بازیکنانِ گل‌گهر که در زمین مسابقه کسب امتیاز کرده بودند را در قالب بذل و بخشش، نثار تیم‌هایی کنید که در زمین بازی عاجز از نتیجه‌گیری بودند.

اگر در این پرونده جای شاکی عوض می‌شد، آیا باز هم جرات داشتیدچنین رای بی‌سابقه‌ای را صادر کنید؟ اگر پاسخ‌تان مثبت است، پس کمی به‌ عقب برگردید و به ماجراهای مشابه نگاهی بیندازید. همان یک ماجرای پاتوسی برای اثبات این بی‌عدالتی کافی‌ است. چگونه در زمانی که استقلال در جایگاه متهم قرار داشت، مشکل پاتوسی به شکلی عجیب و معجزه‌ آسا حل شد؟ اما این‌بار چون یک باشگاه مظلومِ شهرستانی را در جایگاه متهم قرار دادید، چشم بر همه موارد قبلی بستید و با توجیهات خنده‌دار، نه تنها حق گل‌گهر را که با برهم زدن یکپارچگیِ لیگ، حق سایر تیم‌ها را نیز تضییع کردید؟

باشگاه گل‌گهر در کلیه‌ دفاعیات خود به‌کرات تاکید کرد که در پروسه جذب اریک بایناما کاملا بر اساس آیین‌نامه جذب بازیکنان خارجی و دستورالعمل‌های سازمان‌ لیگ عمل کرده و پس از طی همه مقدمات و تشریفات اداری، تایید مدارک این بازیکن از سوی کمیته روابط‌ بین‌الملل فدراسیون و صدور کارت بازیِ نامبرده از سوی سازمان لیگ، به‌ صورت کاملا قانونی از بازیکن خود در ترکیب تیم استفاده کرد. مضاف بر اینکه باشگاه گل‌گهر در تمام مکاتبات موجود خود با فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ درخواست تعیین وضعیت بازیکن و بررسی شرایط او مبنی بر صلاحیت حضور در لیگ فوتبال ایران را داشت. در مکاتبه با فدراسیون فوتبال گابن نیز مشخص بود که قصوری متوجه این مجموعه نیست، چرا که در صدور کارت بازی چیزی جز استعلام و شارع قانون مد نظر ما نبود.

چرا نخواستید دفاعیات گل‌گهر را ببینید؟ چرا خودتان را به خواب زمستانی زدید و و از اشتباهات پی‌ در پی دپارتمان بین‌الملل فدراسیون گذشتید؟ همین چشم‌پوشی‌ها بود که باعث شد با افتضاح جدید کمیته بین‌الملل فدراسیون،  تاریخی‌‌ترین اشتباهات در فوتبال ایران شکل بگیرد ، از ماجرای باشگاه استقلال خوزستان که حدود یک سال و نیم از بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی خود بی‌‌‌خبر بود تا حذف نمایندگان ایران در آسیا و ... !

 ما به عدالت کمیته استیتاف باور داشتیم، اما متاسفانه در فرایند بررسی‌‌های کمیته استیناف نیز هیچ سهمی برای قصور دپارتمان روابط‌ بین‌الملل در نظر گرفته نشده و کماکان نقش حیاتی این رکن مهم فدراسیون‌ در تایید و صحت‌سنجیِ مدارک مربوط به  به بازیکنان خارجی به‌ یک دبیرخانه که فقط نقش دریافت مدارک را دارد، تقلیل یافته است. چگونه وقتی مسوول این دپارتمان مدارک بازیکن را تایید می‌کند و سازمان لیگ هم بر اساس این تائیدیه، کارت بازی را صادر می‌کند، نقش مهم عوامل فدراسیون را در این پرونده فراموش می‌کنید‌ و هیچ سهمی برای آنها در نظر نمی‌گیرید؟ یا اینکه شهامت پخش فایل صوتی یکی از اعضای فدراسیون فوتبال به کمیته انضباطی را دارید؟

 ارکان‌ قضایی فدراسیون در حالی در روالی بی‌سابقه‌، رای به‌ محکومیت باشگاه گل‌گهر داده‌اند که پیش از این و در موارد مشابه با استناد به دلایلی هم‌چون حفظ یکپارچگی لیگ و تضییع نشدن حق سایر تیم‌ها، تغییر نتایج و اهدای امتیاز به تیم‌‌های دیگر را به‌دور از عدالت می‌دانستند، اما در پرونده فوق با چشم‌پوشی از همه‌ فرایندهای قبلی، تصمیم به محکومیت باشگاهی گرفتند که سعی ‌کرده با فراهم‌ساختن زیرساخت‌های حرفه‌ای، کمک شایانی به فوتبال کشور کند.

 یادمان نرفته که کمیته استیناف در پرونده مربوط به بازی پیکان و سایپا با استناد به این دلیل که (حفظ جدول مسابقات و جایگاه تیم ها در جریان کل مسابقات لیگ از الزامات قانونی و اخلاقی مراجع فوتبالی از جمله رکن قضایی است و حکم مورد اعتراض در مقام اجرا موجب لطمه جدی به اصل یکپارچگی و صیانت از موقعیت تیم‌های حاضر در لیگ برتر شده و به حقوق اشخاص ثالث بدون مبنای صحیح ضرر فاحش وارد می‌سازد) حکم کمیته‌انضباطی مبنی بر بازنده نمودن پیکان با نتیجه سه‌ بر صفر را رد کرد. اما حالا همان کمیته با عبور از این نکته مهم، اصل یکپارچگی را به‌گونه‌ای وارونه‌ جلوه داده و آن را در راستای حراست از خوشنامی فوتبال کشور در ابعاد داخلی و بین‌المللی تعریف کرده است!  این همه تناقض برای اینکه ثابت کند در فوتبال ایران مقررات فقط برای برخی تیم‌ها قابلیت اجرایی دارند، کافی نیست؟ کدام خوشنامی، وقتی رویه‌های قضایی موجود در فوتبال ایران و با توجه به اینکه چه باشگاهی در جای متهم و شاکی قرار دارد، پرونده به پرونده، عوض می‌شود.

باید این بی‌عدالتی تاریخی در صفحه فوتبال ایران حک شود. باید مشخص شود که چرا وقتی عضوی از هیات‌مدیره استقلال در رسانه‌ها به باشگاه گل‌گهر و کمینه استیناف تهمت می‌زند، یا وقتی بی‌اخلاقی‌های مجازی علیه باشگاه گل‌گهر اوج می‌گیرد، ارکان قضایی فدراسیون به‌ سبب صیانت از قانون و خوشنامی فوتبال ایران، اقدامی انجام نمی‌دهند؟ راستی اعضای کمیته استیناف، شما که مدعی بودید کسی از رای کمیته با خبر نیست، پس چگونه از ۲۴ ساعت قبل برخی خبرنگاران نزدیک به استقلال و حتی یک روزنامه رسمی، از تصمیم استیناف اطلاع داشتند؟

باشگاه گل‌گهر سیرجان هم‌چنان پیگیر حقوق از دست‌رفته خود خواهد بود و در روزهای آتی جهت شفاف‌سازی و اطلاع هواداران خونگرم و جامعه شریف ورزش کشور، لایحه‌ها و دفاعیات خود را منتشر خواهد کرد و هم‌چنان مصرانه اقدامات خود را انجام خواهد داد تا نقش دیگر عوامل از جمله فشارها و مداخلاتی که از بیرون به این پرونده وارد شد و اشتباهات غیرقابل اغماض دپارتمان بین‌الملل فدراسیون فوتبال، در این پرونده به همگان عیان شود. از سویی نیز به هواداران خود قول خواهیم داد، تا به‌ همت مدیریت باشگاه، کادر فنی و بازیکنان، پرقدرت از قبل در نیم‌فصل دوم ظاهر خواهیم شد تا با کسب نتایج لازم، جایگاهی در شان نام گل‌گهر در جدول رده‌بندی لیگ‌برتر داشته باشیم.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...