جام جهانی 2022؛ آشنایی با اولین‌های قطر

میزبانی قطر از جام جهانی شامل مواردی می‌شود که برای اولین بار در تاریخ برگزاری این مسابقات شاهد آن خواهیم بود.
کدخبر (74889) | 12 مهر 1401 | ساعت 13:13
0 69
جام جهانی 2022؛ آشنایی با اولین‌های قطر
میزبانی قطر از جام جهانی شامل مواردی می‌شود که برای اولین بار در تاریخ برگزاری این مسابقات شاهد آن خواهیم بود.

به گزارش سرخ نیوز، تنها هفت هفته به آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ باقی مانده و قطر قرار است بیست و دومین دوره این مسابقات را میزبانی کند. این کشور عربی کوچک جنوب خلیج فارس، در حالی در این مدت مورد توجه تمام دنیا قرار می‌گیرد که از بسیاری از جنبه‌ها این کشور اولین خواهد بود. این اولین بار خواهد بود که یک کشور از خلیج فارس و یک کشور عربی میزبان جام جهانی می‌شود.

قطر تنها 11500 کیلومتر مربع وسعت دارد بنابراین کوچکترین کشوری است که تاکنون میزبان چنین رویدادی بوده است. حالا وسعت این کشور را با میزبان دوره قبل یعنی روسیه مقایسه کنید که 17.1 میلیون کیلومتر مربع وسعت دارد و 1500 برابر بزرگتر از قطر است.

این اولین بار است که جام جهانی در ماه‌هایی به غیر از می، ژوئن یا جولای برگزار می‌شود. به طور مرسوم تقویم جام جهانی برای اواسط سال و فصل تابستان برنامه‌ریزی می‌شود اما حالا به دلیل گرمای قطر، این مسابقات بین بیستم نوامبر تا هجدهم دسامبر برگزاز می‌شجام‌جهانی 2022؛ آشنایی با اولین‌های قطرود. زمان برگزاری مسابقات دقیقا در میان فصل لیگ‌های اروپایی و در زمان استراحت نیم فصل بازیکنان قرار دارد طول برگزاری جام جهانی 28 روز است که این کوتاهترین زمان برگزاری مسابقات برای یک دوره 32 تیمی است.

قطر به عنوان میزبان در این مسابقات حضور دارد با این حال این اولین حضورشان در جام جهانی است و تنها کشوری است که پیش‌تر تجربه حضور در این مسابقات را نداشته است. در این دوره برای اولین بار از داوران خانم برای قضاوت مسابقات استفاده خواهد شد.

تیم ملی قطر

قطر اولین میزبان جام جهانی است که گواهی زیست‌پایداری را دریافت کرده است. همچنین اولین میزبانی است که ورزشگاه‌هایش به طور کامل از یکدیگر جدا شده و قابل جمع‌اوری هستند. ورزشگاه 974 از کانتینرهای حمل و نقل ساخته شده و پس از مسابقات به طور کامل جمع‌آوری و قطعات به کشورهای در حال توسعه برای پروژه‌های مختلف انتخاب شده توسط خانواده سلطنتی قطر ارسال می‌شود.

خبر خوب برای هواداران این است که این اولین جام جهانی است که در آن هواداران می‌توانند چندین مسابقه در یک روز را از نزدیک ببینند. به لطف کوچک بودن این کشور و دسترسی سریع به مترو در تمام ورزشگاه‌ها، به هواداران این وعده داده شده که بتوانند حداکثر سه مسابقه را در روز تماشا کنند. بیشترین فاصله بین دو ورزشگاه میان البیت و الجنوب کمی بیش از 70 کیلومتر است، در حالی که اکثریت هشت استادیوم در داخل و اطراف پایتخت، دوحه قرار دارند.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...