حواشی داوری فغانی در بازی برزیل صربستان

در بازی برزیل صربستان که داور ایرانی، علیرضا فغانی آن را قضاوت میکرد، در نیمه اول با چالش مواجه شد.
کدخبر (99235) | 03 آذر 1401 | ساعت 21:34
2 96
حواشی داوری فغانی در بازی برزیل صربستان
در بازی برزیل صربستان که داور ایرانی، علیرضا فغانی آن را قضاوت میکرد، در نیمه اول با چالش مواجه شد.

به گزارش سرخ نیوز، تیم‌های ملی فوتبال برزیل و صربستان از ساعت ۲۲:۳۰ امشب در چارچوب یکی از دیدارهای گروه هفتم جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف هم رفتند. قضاوت این بازی را علیرضا فغانی با کمک محمدرضا منصوری و محمدرضا ابوالفضلی از کشورمان را برعهده داشتند. هواداران برزیلی که بیش از ۹۰ درصد ظرفیت ورزشگاه لوسیل را در اختیار گرفته بودند، از زمان ورود خود به داخل استادیوم با شور و حرارت زیادی تیم خود را تشویق می‌کردند. البته در میان آن‌ها تعداد زیادی از مردم کشورهای مختلف جهان هم دیده می‌شدند. نیمار و وینیسوس بیش از سایر شاگردان تیته مورد حمایت طرفداران برزیل بودند. حواشی داوری فغانی در بازی برزیل صربستان طرفداران صربستان هم پشت دروازه تیم خود در نیمه اول نشسته و از همان ابتدا به صورت ایستاده تیم خود را حمایت می‌کردند. در دقیقه ۷ پس از اعلام خطای استرینیا پاولوویچ، سرمربی و بازیکنان صربستان حتی نفرات ذخیره این تیم به تصمیم علیرضا فغانی اعتراض کردند اما او با کمال خونسردی مدافع صرب‌ها را با کارت زرد جریمه کرد. در دقیقه ۲۵ همزمان با مهار ارسال بازیکن صربستان با دستان آلیسون بکر، سوت علیرضا فغانی نیز از دستان او افتاد. حواشی داوری فغانی در بازی برزیل صربستان فغانی در دقیقه ۲۹ نیز پس از اعلام خطای نیکولا میلینیکوویچ روی نیمار، با اعتراض این بازیکن مواجه شد که البته این بار با قاطعیت به وی تذکری جدی داد. اعلام نشدن خطا روی آندریا زیوکوویچ پشت محوطه جریمه برزیل در دقیقه ۳۱ بار دیگر سبب اعتراض دراگان استویکوویچ و شاگردانش به تصمیم داور ایرانی شد. این موضوع در دقیقه ۳۴ با خطا نگرفتن فغانی روی الکساندر میتروویچ تکرار شد. خطای خشن نمانیا گودلی در دقیقه ۴۹ روی نیمار سبب شد همه نیمکت نشین‌های برزیل از جای خود بلند شده و به بازیکن صربستان اعتراض کنند. البته فغانی هم او را با کارت زرد جریمه کرد. حواشی داوری فغانی در بازی برزیل صربستان پس از به ثمر رسیدن گل اول برزیل در دقیقه ۶۲ با ضربه ریچارلیسون، طلایی‌پوشان دور همدیگر حلقه شادی تشکیل داده و در ادامه گلزن این تیم با برخی نفرات نیمکت‌نشین، رقص سامبا اجرا کرد. کارت زرد دادن فغانی در دقیقه ۶۴ به ساشا لوکیچ بار دیگر با اعتراض نیمکت‌نشین‌های صربستان به داور ایرانی همراه شد. گل دوم برزیل با ضربه استثنایی و قیچی برگردان ریچارلیسون که منجر به دبل این بازیکن شد، ورزشگاه لوسیل قطر را به مرز انفجار رساند و بسیاری از هواداران برزیلی از به ثمر رسیدن چنین گل زیبایی هاج و واج مانده بودند. حواشی داوری فغانی در بازی برزیل صربستان ۸۸۱۰۳ نفر برای تماشای بازی در بزرگ ترین ورزشگاه جام جهانی حضور داشتند. ثانیه‌هایی پیش از به صدا درآمدن سوت پایان بازی توسط فغانی یکی از هواداران این کار را انجام داد که این موضوع سبب شد هواداران قبل از اتمام بازی شادی کنند.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

کاربر سایت
04 شهریور 1402
خوب شد آقای فغانی به علت دیر شروع شدن بازی توسط برزیل به آنها کارت زرد اول و دوم را نشان نداد. دیدار نفت و تراکتور در تبریز و اخراج تیموریان!
کاربر سایت
04 شهریور 1402
درود. خسته نباشید به علیرضا فغانی عزیز.همه‌رو یاده کولینا،جان‌پیر‌لوئیجی‌کولینای بزرگ میندازه.قضاوت درست.جاگیری حرفه‌ای و جذبه و... عاللللللی.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...