دربی به بعد از جام جهانی موکول می شود؟

هرچند که سهیل مهدی به صراحت از برگزاری دربی پایتخت پس از جام جهانی خبر نداد اما به نظر می‌رسد این اتفاق در نهایت رخ خواهد داد.
کدخبر (76856) | 17 مهر 1401 | ساعت 20:13
0 71
دربی به بعد از جام جهانی موکول می شود؟
هرچند که سهیل مهدی به صراحت از برگزاری دربی پایتخت پس از جام جهانی خبر نداد اما به نظر می‌رسد این اتفاق در نهایت رخ خواهد داد.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از ورزش سه، باتوجه به زمان کم تا آغاز رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر، زمان تعطیلی لیگ برتر فوتبال ایران، زمان برگزاری دربی پایتخت و حضور بازیکنان داخلی در اردوی تیم ملی، به یک علامت سؤال تبدیل شده است. مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ می‌گوید که برنامه هفته دوازدهم آماده است ولی منتظر تصمیم سرمربی تیم ملی هستند. تصمیمی که به نظر می‌رسد منجر به لغو شهرآورد پایتخت خواهد شد. سهیل مهدی با حضور در برنامه شبکه خبر درباره پاسخ به سؤالی درخصوص زمان تعطیلی لیگ برتر گفت: زمان برگزاری هفته دوازدهم در تاریخ‌های 12 و 13 آبان تعیین شده که فقط 2 روز با زمان آغاز مینی کمپ تیم ملی فاصله دارد. بنا بر گمانه‌زنی‌های صورت گرفته، به نظر می‌رسد که تیم ملی ایران در حال تدارک یک برنامه‌ریزی جدید است. همانطور که می‌دانید، تا زمان شروع فیفا دی، لژیونرها نمی‌توانند در کنار تیم ملی باشند. آنطور که فهمیده‌ایم، کشورهای حوزه خلیج فارس مانند قطر و امارات در تلاش هستند تا لیگشان را زودتر تمام کنند. بخصوص قطر که میزبان این پیکارهاست. وی در پاسخ به این سؤال که هفته دوازدهم به طور قطع برگزار می‌شود یا خیر، گفت: برنامه‌ریزی ما تا پایان هفته دوازدهم آماده است و می‌توانیم آن را اعلام کنیم. اما همانطور که عرض کردم، چون زمان برگزاری این هفته به برنامه‌های تیم ملی نزدیک است و آنها ممکن است بخواهند یک یا 2 روز بیشتر از اردو استفاده کنند، عملاً هفته دوازدهم باید در اختیار تیم ملی باشد. تیم ملی ایران مهدی در مورد اینکه آیا شهرآورد تهران به پس از جام جهانی موکول می‌شود، گفت: اگر قرار باشد که هفته دوازدهم در اختیار تیم ملی قرار بگیرد، دربی پایتخت بین استقلال و پرسپولیس به بعد از جام جهانی موکول خواهد شد. او صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: باید بپذیریم با این برنامه‌ریزی جدید فیفا که بازیکنان تمام دنیا یک هفته قبل در اختیار تیم‌های ملی خود قرار می‌گیرند، برای آقای کی‌روش خیلی سخت است که بخواهد تیم را به آن هماهنگی برساند، خصوصاً اینکه او فرصت کمتری دارد. برای همین است که این ایام ریکاوری را در اختیار قرار گرفته‌اند تا در این فرصت کوتاه، حداقل بازیکنان داخلی را به آن میزان آمادگی برسانند. آقای کی‌روش به برگزاری اردوهای بلندمدت معروفند و تا جام جهانی فرصت زیادی وجود ندارد. مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ درباره اینکه آیا کی‌روش با برگزاری دربی قبل از شروع جام جهانی مخالفت کرده است یا خیر، پاسخ داد: مشخصاً مخالفتی نداشتند. فقط نگران برنامه تدارکاتی بودند که باید مشخص شود اگر می‌توانند از این فرصت استفاده کنند، بهره‌برداری لازم را داشته باشند، در غیر اینصورت می‌توانیم با ایشان تعامل لازم را داشته باشیم. ضربه بزرگ به دربی تهران! با صحبت‌هایی که سهیل مهدی امشب انجام داد، او صراحتاً و به صورت رسمی از برگزاری دربی پایتخت پس از رقابت‌های جام جهانی قطر خبر نداد اما او تلویحاً این موضوع را تأیید کرد و به نظر می‌رسد که دیدار استقلال و پرسپولیس در تاریخ 13 آبان برگزار نخواهد شد.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...