شرایط معافیت برخی آزادکاران عنوان‌ دار از جام تختی مشخص شد

طبق تصمیم کادر فنی و بر اساس چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد، برخی از مدعیان تیم ملی از حضور در رقابت‌ های بین‌المللی جام جهان پهلوان تختی معاف هستند.
کدخبر (143846) | 29 بهمن 1401 | ساعت 07:18
0 81
شرایط معافیت برخی آزادکاران عنوان‌ دار از جام تختی مشخص شد
طبق تصمیم کادر فنی و بر اساس چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد، برخی از مدعیان تیم ملی از حضور در رقابت‌ های بین‌المللی جام جهان پهلوان تختی معاف هستند.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از مهر، چندی پیش رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی کشور به عنوان نخستین مرحله چرخه انتخابی تیم ملی طی روزهای ۲۸ تا ۳۰ دی‌ماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد و برترین نفرات اوزان دهگانه طبق چرخه انتخابی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی سال ۲۰۲۳ آسیا مشخص شدند. البته این رقابت‌ها با غیبت برخی از مدعیان اصلی کشتی آزاد ایران مثل رضا اطری در ۶۱ کیلوگرم، رحمان عموزاد در ۶۵ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی ۷۰ کیلوگرم، یونس امامی در ۷۴ کیلوگرم، محمد نخودی در ۷۹ کیلوگرم، حسن یزدانی در ۸۶ کیلوگرم، کامران قاسم‌پور در ۹۲ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم برگزار شد و نفراتی مثل علی سوادکوهی و امیرعلی آذرپیرا هم با صلاحدید کادر فنی و به دلیل عملکرد مطلوب در جام جهانی آمریکا در مسابقات قهرمانی کشور کشتی نگرفتند. در این میان برخی از مدعیان هم به دلیل مصدومیت و با صدور گواهی پزشک در این مسابقات حضور نداشتند که در این نفرات می‌توان به یدالله محبی به دلیل جراحی زانو و محمدحسین محمدیان و امیرحسین فیروزپور با توجه به گواهی پزشک به میدان نرفتند، اشاره کرد. هر چند که تکلیف این مدعیان هم باید به زودی با بررسی مدارک و مستندات پزشکی توسط کادر فنی مشخص شود. اما داستان جام تختی و اهمیت حضور مدعیان در این جام بین‌المللی کاملاً با قهرمانی کشور متفاوت است و به جز رحمان عموزاد و کامران قاسم‌پور دو طلایی کشتی آزاد در مسابقات جهانی و همچنین امیرمحمد یزدانی که از حضور در جام تختی معاف شده‌اند، تمامی مدعیان باید از این مرحله وارد چرخه انتخابی تیم ملی شوند. البته گفته می‌شود طبق چرخه انتخابی از جمع نفرات برتر اوزان دهگانه که در لیست اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا قرار گرفته‌اند هم در صورت کسب مدال طلا در این میدان قاره‌ای، مجوز غیبت در جام تختی را کسب خواهند کرد. بدین ترتیب این مدعیان باید خودشان را برای حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد مهیا کنند.

افزودن دیدگاه

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است.
در حال دریافت...
وبگردی
هادی چوپان
سامسون داودا
وسلی ویسرز
آرنلود کلاسیک 2024
سرخ‌نیوز گردی
شما آفلاین هستید...